KOMPLEKSOWA DIAGNOZA TERAPIA I REHABILITACJA DZIECI
Przejdz na początek strony

TERAPIA GRUPOWAZajęcia grupowe:
To niemniej ważna forma oddziaływań terapeutycznych. Grupowy charakter zajęć w których bierze udział kilka osób od 2 do 8, daje możliwość bezpośredniego kontaktu z Pacjentami o podobnych problemach. Uczestnicy wchodzą w interakcję, mają sposobność porównania i omówienia swoich trudności z innymi, współdziałania i stymulowania do wysiłku. W konsekwencji bardzo pozytywnie wpływa to na przebieg procesu terapeutycznego. Warunki terapii w grupie zbliżają Pacjenta do naturalnych sytuacji funkcjonowania społecznego.


Drodzy Rodzice!


Poradzimy jaka forma terapii będzie najlepsza dla Waszego Dziecka.Dorośli Pacjenci!


O zakwalifikowaniu Pacjenta do terapii indywidualnej i/lub grupowej decyduje terapeuta, biorąc pod uwagę zgłaszany problem/problemy oraz potrzeby Pacjenta.Intensywność sesji ustalamy wraz z Rodzicami oraz dorosłymi Pacjentami kierując się ich potrzebami.


Każda terapia prowadzona jest według konkretnego programu przygotowanego indywidualnie dla Pacjenta i/lub Pacjentów, (gdy są to oddziaływania grupowe ) przez terapeutę lub zespół specjalistów, (jeśli zachodzi taka konieczność).Konsekwentnie prowadzona terapia pozwala na przezwyciężenie problemów
i polepszenie funkcjonowania Pacjenta w otaczającym środowisku.

DOBRY START - Poradnia Wielospecjalistyczna Leczenia Zaburzeń Neurorozwojowych Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacj
Ul. Północna 19B, 56-400 Oleśnica (Rataje).
Copyright 2009-2014

Tworzenie stron: pixelproject.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone

FORMY POMOCY
POMOC UDZIELANA RODZICOM


• KONSULTACJE
• PORADY
• INSTRUKTAŻE
• PROGRAMY TERAPEUTYCZNE
• SPOTKANIA EDUKACYJNE